A Technikai osztály a Miskolci Rendvédelmi Technikum Gazdasági Szervek állományába tartozik, személyi állományának munkáltatói jogkört gyakorló vezetője az igazgató. A közvetlen irányítását a gazdasági igazgató helyettes gyakorolja. A szervezeti elem élén az osztályvezető áll, aki a beosztottak munkáját irányítja, szervezi és ellenőrzi.

Az osztályon belüli négy fő szakterület ellátása történik.

Informatikai szakterület:

• Biztosítja az iskola szervezeti egységei részére az elektronikus adatfeldolgozáson alapuló feladatok végzéséhez szükséges technikai háttér üzemeltetését.
  • Működteti az informatikai (távközlési, valamint számítástechnikai) hálózatokat, irodatechnikai és egyéb egyedi eszközöket, gondoskodik azok beüzemeléséről, fenntartásáról illetve fejlesztéséről.
  • Az informatikai csoportvezető irányítása mellett 5 fő informatikus tevékenykedik.

Gépjármű szakterület:

• Biztosítja az iskolai szervezeti egységek személy- és anyagszállítási igényeinek kielégítéséhez, az oktatáshoz, valamint egyéb feladatok végzéséhez szükséges gépjárműtechnikát.
  • Ellátja a gépjárműfenntartással, üzemeltetéssel kapcsolatos adminisztratív és gazdálkodási feladatokat.
  • A szakterületen ellátása egy fő kiemelt főelőadóval és egy fő sofőrrel történik.

Fegyver-műszaki szakterület:

• Biztosítja az iskola oktató–nevelő munkájához, kiképzési feladatainak végrehajtásához, és a működéshez szükséges eszközöket, anyagokat, szolgáltatásokat.
  • Ellátja a fegyverzeti-műszaki anyagok használatával, kezelésével, üzemeltetésével, fenntartásával, raktározásával, nyilvántartásával kapcsolatos adminisztratív és gazdálkodási feladatokat.
  • A szakterületet egy fő fegyverzeti szakoktató látja el.

Ellátási szakterület:

• Az Ellátási csoport biztosítja az iskola zökkentőmentes, folyamatos működéséhez, a magas szintű oktatáshoz, valamint a fenntartáshoz szükséges anyagok, eszközök beszerzésének, raktározásának és kiadásának megszervezését, végrehajtását.
  • A működéshez szükséges anyag- és eszközigénylések tekintetében a csoport az előírások szerint intézkedik a beszerzésekről. A vonatkozó jogszabályok betartása mellett piackutatásokat végez, ajánlatokat kér, elkészíti a központosított termékkörök beszerzését illetően az ellátási körébe tartozó szervek igénybejelentéseit, pályázati felhívásokat készít, adott esetben lefolytatja a beszerzéssel kapcsolatos eljárásokat, megszervezi az adott beszerzésekhez kapcsolatos szállításokat, a megrendelésekkel kapcsolatos szerződések előkészítését, illetve elvégzi az esetlegesen felmerült reklamációs ügyek intézéseket.
  • Az Ellátási csoport feladata az iskola eredményes működéséhez szükséges tárgyi feltételek biztosítása. További feladat a meglévő eszközök, készletek tárolása, raktárak szabályszerű működtetése, a selejtezési eljárások, értékesítések, megsemmisítések lebonyolítása, a leltározásban való részvétel mellett a törzs (hivatásos, munkavállaló) – és tanulói állomány egyenruházattal, formaruházattal, védőruházattal, védőfelszereléssel való ellátása, valamint a közfoglalkoztatotti állomány ruházati ellátása, a "Rendészeti ügyintézői" szakképzésben résztvevő tanulók formaruhával történő ellátása.
  • A csoport munkáját közvetlenül az ellátási csoportvezető irányítja. Az ellátási csoporthoz tartozik egy fő előadó, két fő raktáros, egy fő ruházati előadó valamint egy fő anyagbeszerző. A beszerzési munkát segíti és a közbeszerzési feladatokat teljeskörűen végrehajtja 1 fő főelőadó, aki a gazdasági igazgató helyettes közvetlen beosztottja.