Fõ tartalom

hétfő, 02 május 2022 15:11

2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokság

Írta: Géczy Annamária
Értékelés:
(0 szavazat)

A Bükk hegység lábánál futottunk – beszámoló a 2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokságról

Az idén az utazás szempontjából szerencsésnek érezhettük magunkat, hiszen csak Felsőtárkányig kellett buszoznunk ahhoz, hogy részt vegyünk a 2022. április 28-án megrendezésre kerülő Terepfutó Bajnokságon.

Ez az érzés hamar tovaszállt, amikor pályabejárásra került sor. A rajt utáni párszáz méter után olyan meredek kaptató várt minket, amellyel korábbi futóversenyeken nemigen találkoztunk. Ezt még sikerült azzal tetőzni, hogy az emelkedő hosszabb volt, mint amennyi jól esett volna. Ezen kívül számos nyalánkság várta még a különböző távokon futókat. Vagyis nem csak az állóképesség, a kitartás is nagy szerepet játszott a pályák leküzdésében.

Iskolánk csapata maximális, azaz 24 fővel képviseltette magát a rendezvényen. A törzsállomány különösen nagy létszámot tett ki a csapatból, 18 dolgozó vállalta a megmérettetést.

A versenyzők korcsoportonként különböző távokat teljesítettek. Minden kategória nagy létszámmal indult, a rutinos futók mellett nem volt egyszerű labdába rúgni. Mégis sikerült néhány érmet, oklevelet bezsebelnünk.

Kerekesné Gerőcs Andrea a IV. korcsoportos nők között bronzérmet szerzett, Géczi Annamária pedig a II. korcsoportban szintén a dobogó 3. fokára léphetett.

A csapatversenyek tekintetében a IV. korcsoportos hölgyek 4. helyezést értek el. Csapattagok: Kerekesné Gerőcs Andrea, Szóráth Ilona Marianna, Habony Ildikó. A II. csoportban versenyző nők pedig 5. helyezettek lettek. Csapattagok: Nagy Edit, Mizsei Olga, Géczi Annamária. Az első korcsoportos lány tanulóink is szép teljesítményt nyújtottak, amellyel az 5. helyért járó oklevelet vehették át, akik név szerint Horváth Vivien 105., Szabó Daniella 104., Vigh Dóra 205.

2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokság2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokság2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokság2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokság2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokság2022. évi BM Országos Terepfutó Bajnokság

Továbbá a csapat azon tagjai, akik mégha nem is voltak az első hat helyezett között, de értékes pontokat szereztek és hozzájárultak ahhoz, hogy iskolánk a Belügyminisztériumi szervek között a 6. legeredményesebb csapat legyen.

 • Balogh Zsolt mv.
 • Bárány Roland r. alez.
 • Császár Erzsébet r. szds.
 • Jakab Krisztián r. őrgy.
 • Kőhalminé Mizsei Orsolya r. alez.
 • Lánczi József mv.
 • Lovas Tamás r. tzls.
 • Majzik Zsuzsanna mv.
 • Nemes Ferenc r. alez.
 • Taraszovics Zoltán r. tőrm.
 • Tóth Géza r. alez.
 • Zagyi Gábor r. tzls.
 • Juhász Zalán 103.
 • Kónya Norbert 103.
 • Nagy Tamás 105.

Köszönjük a részvételt, a motivált hozzáállást és azt az elszántságot, amellyel versenyeztetek

Megjelent: 557 alkalommal