Fõ tartalom

hétfő, 11 április 2022 15:06

Nagy dobás volt

Írta: Juhászné Gazsi Melinda
Értékelés:
(1 szavazat)

BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!

2022. április 7 –én a Miskolci Rendvédelmi Technikum adott otthont a Belügyminisztérium irányítása alá tartozó szervek Judo Országos Bajnokságának.

Nagy dobás volt, hiszen elsőként került megszervezésre ilyen rangos verseny a judo sportágat és az iskola sportéletét is tekintve. A sportrendezvénnyel szép számon vettek részt hivatásos és munkavállaló kollégák is egyaránt. A versenyt a férfiaknál három, a nőknél egy korosztályban rendezték meg.

A verseny résztvevőit és az érdeklődőket bemelegítés után ünnepélyes megnyitó keretein belül köszöntötte Dr. Varga Péter r. dandártábornok, rendőrségi főtanácsos, Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője, Magyar Rendészeti Sportszövetség ügyvezető elnöke és Bagi István r. ezredes rendőrségi főtanácsos, iskolánk igazgatója.

Az ünnepélyes megnyitó keretein belül Vári Tibor r. őrnagy a Magyar Judo Szövetség bírói testület tagja (egyben a versenybíróság elnöke) köszöntővel és a közelmúltban történt szabályváltoztatásról szóló ismeretfrissítéssel is hozzájárult a megnyitóhoz.

A rangos sportverseny jó hangulatban, helyenként nagy csatákkal, nagy dobásokkal és kimagasló küzdőszellemben zajlott, továbbá a fairplay szabályai teljes mértékben érvényesültek, amiért büszkék vagyunk a versenyzőkre, akik egyszerre három küzdőfelületen mérték össze tudásukat. Külön dicsőség és elismerés számunkra, hogy a verseny szervezését a résztvevő versenyzők külön elismerő szavakkal illették.

Köszönjük a Magyar Rendészeti Sportszövetségnek, hogy lehetővé tette eme rangos verseny megrendezését és a Hell Energy Hungary Kft –nek a támogatását.

Külön köszönet és elismerés jár az iskolánk teljes judocsapatának, az edzőknek, akik az induló versenyzők verejtékes felkészítésében részt vettek és a csapatverseny végeredményéhez fáradalmas munkájukkal hozzájárultak!

Minden nevezőnek köszönjük a részvételt és további sportsikereket kívánunk!

„Az MRVT csapata II. az országos BM judosok között!”

 

A Miskolci Rendvédelmi Technikum csapata:

 

Hadi Melinda (52 kg), Kovács Emília Kinga (57 kg), Ferenczi Fruzsina (63 kg), Kőhalminé Mizsei Orsolya r. alezredes (78 kg), Gál Ninett (+78 kg), Szelindi Beáta (+78 kg)

Kozák István (66 kg), Szendrei István r. őrm. (66 kg), Balog Bertalan Patrik r. őrm. (73 kg),

Alimán Adrián (73 kg), Molnár Szabolcs (81 kg), Gyöngyösi Viktor (81 kg), Járdánházy Ákos (90 kg), Kiss Patrik (90 kg), Ónadi Krisztián (100 kg), Kovács Ákos (100 kg), Farkas Péter r. tzls. (+100 kg) Nyikes Zoltán r. őrm (+81 kg), Cselepák Péter r. tzls. (90 kg).

 

Egyéni eredmények:

 

Női:

 

Hadi Melinda 52 kg II. hely

Kovács Emília Kinga 57 kg III. hely

Ferenczi Fruzsina 63 kg II. hely

Kőhalminé Mizsei Orsolya r. alezredes 78 kg VII. hely

Gál Ninett +78 kg IV. hely

Szelindi Beáta +78 kg III. hely

 

Férfi 35 év alatt:

 

Kozák István  66 kg III. hely

Szendrei István r. őrm. 66 kg V. hely

Balog Bertalan Patrik r. őrm. 73 kg

Alimán Adrián 73 kg V. hely

Molnár Szabolcs 81 kg II. hely

Gyöngyösi Viktor 81 kg VII. hely

Járdánházy Ákos 90 kg V. hely

Kiss Patrik 90 kg VII. hely

Ónadi Krisztián 100 kg

Kovács Ákos 100 kg

Farkas Péter r. tzls. +100 kg I. hely

 

35 év feletti férfi:

Cselepák Péter r. tzls. 90 kg II. hely

 

50 év feletti férfi:

Nyikes Zoltán r. őrm. +81 kg VII. hely

 Csapatverseny:

  1. Nemzeti Közszolgálati Egyetem
  2. Miskolci Rendvédelmi Technikum
  3. Körmendi Rendvédelmi Technikum
  4. Terrorelhárítási Központ
  5. Készenléti Rendőrség
  6. Budapesti Rendőr-főkapitányság

https://www.judoinfo.hu/index.php/homepage/hazai/19594-szolgalnak-es-judoznak

https://minap.hu/cikk/dzsudoztak-es-kozosseget-epitettek-szervek

https://www.boon.hu/helyi-eletstilus/2022/04/dzsudosok-versenye-a-technikumban

BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!IMG 6973BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!BM Judo Országos Bajnokság Miskolcon!

 

Megjelent: 612 alkalommal Utoljára frissítve: csütörtök, 14 április 2022 08:47